Будьте готові вирішити її своєчасно, без наслідків для здоров'я. Переохолодження організму (гіпотермія) характеризується сильним падінням температури тіла, яке спричиняє негативні зміни стану організму. Організм може переохолодитися, якщо він втратить набагато більше тепла, ніж виробляє, що відбувається зазвичай при тривалому перебуванні людини на холоді, при міцних морозах у поєднанні з пі івищеною вологістю повітря та сильним вітром. Переохолодження знижує „боєздатність” імунної системи, що призводить до різних захворювань: тонзилітів, фарингітів, бронхітів, артритів, радикулітів.
Ступені переохолодження організму:
Легкий ступінь переохолодження виникає, якщо температура тіла знижується до 32-34 градусів. Шкірні покриви здобувають бліде забарвлення, з’являються озноб, утруднення мови, "гусяча шкіра”. Артеріальний тиск залишається нормальним. При легком) переохолодженні вже можливі обмороження різних ділянок тіла, 1-2 ступеня.
Середній ступінь переохолодження гягне за собою зниження температури тіла до 29-32 градусів. Пульс при цьому значно сповільнюється - до 50 ударів на хвилину. Шкіра стає синюшною, на дотик холодною. Кілька знижується артеріальний тиск, а дихання стає поверхневим і нечастим, нападає раптова сонливість. Дозволяти спа ї и в таких умовах не можна категорично, тому що вироблення енергії під час сну знижується значно, людина в такому стані може загинути. При цій стадії переохолодження можливі обмороження 1-4 ступеня.
При важкому ступеню переохолодження температура тіла стає нижчою 31 градуса. Людина втрачає свідомість, пульс його сповільнюється до 36 биття в хвилину. Часто виникають судоми. Дихання стає зовсім рідкісним - до 3-4 на хвилину. Відбувається гостре кисневе голодування головного мозку. Обмороження при цьому ступені переохолодження дуже важкі, і якщо не надати негайну допомогу, то може виникнути загроза життю.
Організм людини здатний підтримувати температуру тіла на відносно сталому рівні. Її відхилення від середнього рівня (37 градусів) на 2-2,5 градуса призводить до виражених порушень фізіологічних функцій та можливо до зупинки серця. Вже краще постаратися попередити переохолодження, ніж страждати потім від його наслідків.
Як попередити переохолодження
Одягайтеся тепло та зручно, дотримуйтесь правила багатошаровості в одязі, вдягайте зручну шапку, що закриває вуха, адже багато тепла людина втрачає саме через голову, надавайте перевагу рукавицям. Подбайте про ноги, для взуття використовуйте устілки, що здатні вбирати вологу, обирайте зручні високі шкарпетки, що не перетискають ногу, взуття варто обробляти засобами, що оберігають від вологи. Користуйтеся термобілизною. Пам'ятайте, що постійне загартовування організму та відмова від шкідливих звичок попереджає переохолодження.
Бережіть себе і будьте здорові за будь-якої погоди!