У час, коли в країні триває неоголошена війна, нашій державі потрібна професійна армія.
Фахово підготовлений солдат-контрактник - це важлива ланка обороноздатності країни, що піклується про забезпечення цілісності і недоторканості нашої держави.
Саме тому на даний час керівництвом Міністерства Оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України проводиться кропітка робота щодо збільшення укомплектованості військових частин Збройних Сил України військовослужбовцями за контрактом.
На військову службу за контрактом приймаються громадяни України віком від 18 до 60 років, які мають відповідну фізичну підготовку та пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.
На сьогодні передбачено кілька видів контракту:
- звичайний контракт (термін дії 3 – 5 років);
- короткостроковий контракт (підписується або "до завершення особливого періоду", або до демобілізації);
- контракт для демобілізованих військовозобов’язаних і строковиків, що прослужили 11 місяців (підписується на 6 місяців).
Під час проходження військової служби за контрактом військовослужбовці відповідно до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" мають право на наступні пільги:
- Отримання житла за рахунок держави;
- Речове забезпечення у відповідності до визначених норм;
- Використання щорічної основної відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення;
- Додаткові відпустки (для навчання, творчі, соціальні та інші згідно з законом);
- Отримання підйомної допомоги в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50 відсотків місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби, при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше шести місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини;
- Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовними обідами у робочі дні (або за бажанням грошовою компенсацією у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду);
- Безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я;
- Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства Оборони України (один раз на рік);
- Отримання освіти у вищих навчальних закладах (вищих військових навчальних закладах) без відриву від проходження військової служби (за заочною формою навчання);
- Право на пенсійне забезпечення незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше або за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба;
- інші соціальні гарантії, встановлені законами.
Варто зазначити, що служба за контрактом зараховується до загального страхового стажу, стажу державної служби.
Разом з тим до статті 119 Кодексу законів про працю України внесено зміни щодо соціального захисту та розширення прав громадян України, призваних на військову службу під час мобілізації, на особливий період, або прийнятими на військову службу за контрактом, а саме: за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період абоприйнятими на військову службу за контрактому разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації, зберігаються місце роботи, посада і компенсується із бюджету середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, в яких вони працювали на час призову, незалежно від підпорядкування та форми власності.
Грошове забезпечення військовослужбовців залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну проходження військової служби. На теперішній час мінімальний розмір грошового забезпечення осіб рядового, сержантського та старшинського складу становить від 7 тис. грн/міс.
Один раз на рік надається:
— матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі місячного окладу грошового утримання (на підставі відповідних підтверджуючих документів);
— грошова допомога на оздоровлення у разі надання щорічної чергової відпустки, у розмірі місячного грошового забезпечення.
Крім того, постановою КМУ від 14.05.2015 № 406 з червня 2015 року впроваджено грошову винагороду для осіб, яких призвано на військову службу під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом: рядовому складу — вісім мінімальних заробітних плат(11 024 грн.), особам сержантського та старшинського складу — дев’ять мінімальних заробітних плат(12 402 грн.), особам офіцерського складу — десять мінімальних заробітних плат(13 780 грн.).
Починаючи з 2016 року військовослужбовцям виплачується доплата за безпосереднє перебування в зоні АТО у сумі трьох мінімальних заробітних плат. Станом на 1 січня 2016 року розмір мінімальної заробітної плати в Україні складає 1378 грн.. До речі, військові, які беруть участь у проведенні антитерористичної операції, отримують статус учасника бойових дій.
Таким чином, якщо Ви бажаєте зробити військову кар’єру, проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України - найоптимальніший варіант здійснення вашої мрії!
Для одержання вичерпної інформації про умови вступу на військову службу за контрактом та відкриті вакансії звертайтесь до Марганецького міського військового комісаріату за адресою: м. Марганець, вул. Клубна, 9а.
Телефон для довідок: 5-20-35.
______________